FITEL NINJA

spawarka światłowodowa ninja

Spawarka  do światłowodów FITEL NINJA to najnowsza maszyna oferująca system pasywnego centrowania włókien do płaszcza (tzw. stałe v-rowki). Spawarka nadaje się do spawania wszystkich typów włókien światłowodowych spotykanych w nowoczesnych sieciach FTTH/LAN/METRO, łącznie z włóknami odpornymi na zagięcia G.657.B3 (ultra bend-insensitive fibers). Typowym zastosowaniem spawarek z tego typu centrowaniem jest podłączanie abonentów w sieciach FTTH / PON. Nowoczesna konstrukcja urządzenia rozwiązuje wiele problemów z którymi do tej pory borykają się spawarki konkurencyjne oferujące ten model centrowania. Z uwagi na centrowanie pasywne, spawarki ze stałymi v-rowkami były do tej pory bardziej podatne na zabrudzenia v-rowków. Ich czyszczenie przysparzało niekiedy wielu problemów na instalacjach. FITEL NINJA jako pierwsza spawarka tego typu posiada łatwo demontowane v-rowki, przez co ich czyszczenie jest znacznie uproszczone, co wpływa za zwiększenie wygody pracy. Optyka spawarki jest także zaprojektowana w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić jej czyszczenie w terenie i zminimalizować interwencje serwisowe powodowane zabrudzeniem urządzenia. Pełne wyczyszczenie v-rowków oraz optyki zajmuje kilka minut i może być łatwo przeprowadzone w terenie.

W celu zwiększenia wygody pracy, spawarka do światłowodów FITEL NINJA posiada bardzo dużo miejsca w komorze spawania. W porównaniu do wcześniejszego modelu (FITEL S123) przestrzeń została zwiększona aż 4 razy. Większa przestrzeń znacznie ułatwia pracę z wymiennymi uchwytami, co jest istotne przy spawaniu konektorów SOC. Dodatkowo komora spawania jest podświetlona trzema jasnymi diodami LED, co pozwala na wygodne spawanie w dużym zaciemnieniu. Zapraszamy do obejrzenia filmów prezentacyjnych:

 


Broszura informacyjna FITEL NINJA

 

W przypadku zainteresowania ofertą lub prezentacją spawarki do światłowodów prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego: